elektrika

now browsing by tag

 
 

Pronájem elektrocentrály

Elektrocentrála

Co je to elektrocentrála?

Elektrocentrála je mobilní zažízení, které slouží k výrobě elektrické energie. Skládá se ze spalovacího motoru a generátoru. Může fungovat buď na benzín nebo na naftu. Pak jsou i verze, které mohou fungovat na olej či LPG.

Benzínová elektro centrála je asi nejrozšířenějším agregátem na trhu. K výběru benzínových elektrocentrál vám může pomoci i fakt, že má menší váhu.

Pronájem elektrocentrál zajišťuje například firma Valeon.

Proč si vybrat pronájem místo nákupu se dozvíte níže.

Proč o tom píšu?

Asi se mě budete ptát, proč píšu o elektrocentrálách. Přece se do toho lije benzín, nebo nafta! Píšu o tom, protože jsem byl účastníkem v organizování jednoho festivalu a byl jsem u toho, kdy se řešil přísun elektrické energie. A nejlepší volbou byla právě elektrocentrála a její zapůjčení. Je to ekonomický způsob a navíc se dá sehnat elektrocentrála na LPG. Takže přírodě nijak škodit nebudete.

K čemu se používá?

Elektrocentrála se používá tam, kde chybí zdroj elektrické energie. Pokud jste v místech, kde se nenachází rozvodná síť, pak je vhodnou volbou. Hodí se například na různé koncerty, kde je potřeba elektrická energie. Elektrocentrála většinou bývá mobilní. To znamená, že si ji můžete připojit za auto a dovézt tam kam potřebujete.

Elektrocentrálu můžete využít i na chalupě. Na chalupu bývá většinou nejlepší použít benzínový agregát.

Na co si dát pozor při výběru elektrocentrály?

Při výběru si dejte pozor, pokud ji chcete použít k indukčním přístrojům. Platí, že výkon by měl být minimálně dvakrát vyšší než příkon přístroje. U čerpadel a kompresorů by měl příkon být dokonce třikrát vyšší. U spotřebičů označovaných jako ohmický byste měli k příkonu připočítat 10%.

Ceny

V jakých cenových relacích se pohybují elektrocentrály? Pojďme se na to podívat. Podle srovnávacího serveru Heuréka se ceny elektrocentrál pohybují v rozmezí kolem 20 000 Kč. (Levné přístroje.)

Pokud potřebujete elektrocentrálu použít jen parkrát, pak se vám nemusí koupě vyplatit a akorát byste naní prodělali. Ke koupi existuje výhodná alternativa a tou je krátkodobý nebo dlouhodobý pronájem elektrocentrál. Takový pronájem nabízí například firma Valeon.

Ten se pohybuje v rozmezí kolem 1500 Kč pronájmu za den. Pokud tedy potřebujete dodat elektrickou energii na 1 až 2 dny nebo i déle, pak je pronájem skvělou volbou a byli byste hloupí abyste si kupovali nový přístroj. Tento nový přístroj byste museli někde skladovat, dělat údržbu a měli byste s ním akorát náklady. Nechovali byste se ekologicky a ani ekonomicky. A přece jde nám všem o udržitelný rozvoj a udržitelnou energii. Pokud si elektrocentrálu zapůjčíte, pak se o veškerý servis stará firma, která vám ho zapůjčila a to je další výhoda půjčování.

Pamatujte na to, že k ceně také musíte přípočítat cenu za palivo – benzín, naftu či LPG.

Závěrem

Pokud shánite dočasný zdroj energie a nechcete utranit hodně peněz, pak je pronájem elektrocentrály skvělou volbou. Nyní víte na co si dát při výběru pozor a jak báječně ušetřit, pokud k vám nevede elektrické vedení.

© 2019: ERevoluce | GREEN EYE Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress